Seminář Jak přestat kouřit

skipmenu
ZAJÍMAVOSTI
Může exkuřák kouřit marihuanu?

Česko patří v Evropě k zemím s největším počtem uživatelů konopí. Není proto překvapením, že se na téměř každém našem semináři vyskytne dotaz, jak vyřešit situaci, kdy se dotyčný chce zbavit závislosti na cigaretách, ale zároveň nechce přestat s kouřením marihuany. marihuana

Vedlejší efekty tabákového průmyslu

Když se hovoří o kouření, mluví se především o závažných následcích, které se projevují na susenizdraví člověka. Méně se už hovoří o jiných než zdravotních problémech, které s sebou kouření přináší, jako například pasivní kouření, všudypřítomná agresivní reklama, lži nadnárodních tabákových společností, sociální vykořisťování třetího světa, atd.

Archív zajímavostí >

tomenu

exkuraci-seminar-prubeh

Kouříte, i když nechcete? Pravděpodobně se bojíte přestat a víme i proč. Sami jsme si totiž prošli stejnou cestou: protože když nekouříte, musíte na cigarety pořád myslet, protože si bez ní neužijete pauzu, protože se bez ní neuklidníte ve stresu nebo protože bez ní špatně trávíte. A právě proto je představa života bez cigaret děsivá. O to překvapivější jsou reakce absolventů, kteří na cigarety po absolvování semináře získali zcela nový pohled.

Co od semináře čekat a co nikoliv

Když se našich absolventů ptáme, co od našeho semináře původně čekali, říkají věci jako "vymyjí mi tam hlavu, zhnusí mi to ošklivými obrázky, zhypnotizují mě..." apod. Nakonec jsou překvapeni, že své myšlení o cigaretách a vztah k nim změnili od základů "pouhým" rozumovým pohledem na věc, který si mohou snadno ověřit pomocí vědeckých publikací. Před koncem semináře pak hovoří o tom, že nechápou, jak se mohli nechávat tak dlouho obelhávat a že věří, že díky informacím, které obdrželi, skutečně přestanou.

Zkušenosti našich absolventů, ale i detaily používané metody v konkrétních radách online tazatelům v bezplatné poradně si můžete přečíst na EXKUŘÁCKÉM FÓRU.

Jak to funguje?

Cílem jednodenního semináře je rozumový rozbor nikotinové závislosti, pochopení triků, kterými nás ovládá a osvojení praktických dovedností, které vedou k jejímu překvapivě snadnému zvládnutí. Jednoduše řečeno, seminář Vám poskytne ucelený pohled na nikotinovou závislost, vysvětlí Vám její fyzickou i psychickou stránku, ale především Vám dá praktický návod, jak s cigaretami skoncovat jednou pro vždy – bez lítosti, bez nasazování silné vůle, bez zakazování si a bez nahrazování si cigaret jídlem.

Seminář je založen na kognitivně-behaviorálním psychologickém přístupu, který patří dle vědeckých studií mezi nejúspěšnější metody odvykání kouření, ale i jiných závislostí (alkoholismus, gamblerství apod.).

Během semináře děláme pravidelné přestávky na cigaretu (cca po 45 minutách). Svou poslední cigaretu típnete přibližně hodinu před skončením semináře, pokud sami budete chtít.

Průběh standardního semináře (6 - 11 lidí)

Seminář má formu interaktivní přednášky a skupinové diskuze. Podle velikosti skupiny jej vede jeden nebo dva lektoři a účastní se ho 6 až 11 lidí.

Během pravidelných přestávek mohou účastníci kouřit na terase, která je hned vedle prostoru semináře. K dispozici je pro účastníky káva, čaj a voda zdarma.

Semináře se konají na adrese Opatovická 1659/4 v útulné zasedací místnosti s kuřáckou terasou ve staré zástavbě Prahy 1.

Seminář začíná v 10 hodin dopoledne a včetně pauz na cigarety a oběd trvá celkem 7 - 8 hodin (dle individuálního tempa).

Jedete-li na seminář autem, doporučujeme jej nechat mimo centrum a dále pokračovat veřejnou dopravou.

Více informací obdrží zájemci o seminář emailem.

 

Průběh mikro semináře (2 - 5 lidí)

Abychom vyhověli Vašim dotazům po seminářích v malé skupince (nejčastěji rodina), vytvořili jsme pro Vás upravenou a individuálnější formu semináře. Tyto semináře jsou omezeny na skupinky 2 až 5 lidí, vede je jeden lektor a bývají o 2 hodiny kratší. Máte-li zájem se účastnit třeba s kamarády, kolegy či rodinnými příslušníky, ozvěte se nám prostřednictvím kontaktního formuláře a domluvíme se na konkrétním termínu.

I tyto semináře mají formu interaktivní přednášky a skupinové diskuze a vede je PhDr. Tereza Vandrovcová, PhD. Výhodou této varianty je individuálnější přístup a kratší doba konání. Nevýhodou je o něco vyšší cena.

Během pravidelných přestávek mohou účastníci kouřit před podnikem nebo ještě lépe přes ulici v zeleném parku.

Tyto semináře se konají v cafe baru Vesna na Praze 10 (3 minuty chůze od metra Strašnická). Občerstvení (káva, limo, pivo) bude v průběhu semináře poskytováno zdarma. Kouřit můžete na baru nebo před budovou. V době konání nejsou v podniku jiní hosté, což zaručuje větší soukromí účastníků.

Seminář začíná v 9 nebo v 10 hodin (dle domluvy) a včetně pauz na cigarety trvá 5 hodin. V této verzi semináře není pauza na oběd.

Parkovat lze zdarma podél silnic v okolí podniku.

 

Lektoři

  • v minulosti byli silnými kuřáky (tj. kouřili alespoň 20 cigaret/den a byli pravidelnými kuřáky více než 10 let)
  • přestali kouřit díky používané metodě
  • umí předávat exkuřácké know-how dalším kuřákům

Jednotlivé profily a osobní příběhy lektorů najdete v sekci NÁŠ TEAM.

Co získáte díky semináři

- čas strávený v příjemné a přátelské atmosféře mezi kuřáky a exkuřáky
- podrobný návod, jak se zbavit závislosti na cigaretách s lehkostí a radostí
- praktický manuál na poznámky a pro snadnou orientaci během semináře
- příručku začínajícího exkuřáka, která Vám bude průvodcem prvními exkuřáckými dny
- osvojení kognitivně-behaviorálního přístupu, který pak lze aplikovat i na další závislosti a problémy v životě
- prostor na fóru a na facebooku, kde budete moci komunikovat s ostatními účastníky semináře
- bezplatné doživotní konzultace na fóru, facebooku, po telefonu či emailu (osobní konzultace je možná, ale zpoplatněná).
- pokud se sami - tedy nikoli z donucení někoho jiného - rozhodnete přestat kouřit, máte vysokou šanci stát se exkuřákem jako většina ostatních účastníků

Co na semináři nenajdete

- strašení ošklivými obrázky s rakovinou nebo jinými zdravotními riziky
- nabízení dalších produktů (léků, náhražek)
- "vymývání mozku"
- apelování na silnou vůli
- riziko, že utratíte peníze za něco, co nefunguje (díky 2 měsíční garanci vrácení peněz)

Zbavte se závislosti na cigaretách

Účinnost metody

70 - 80% (po dvou měsících)

Tento odhad vychází z našeho elektronického či telefonického kontaktu s absolventy. Věříme, že účastníky semináře motivuje přiznat návrat ke kouření 2 měsíční garance vrácení peněz. Zda nám všichni říkají pravdu samozřejmě nevíme, proto mluvíme pouze o odhadu účinnosti.

Galerie

tomenu

Forum
Máte dotaz? Chcete se podělit o Váš kuřácký příběh? Přestali jste kouřit díky našemu semináři? Využijte naše fórum, diskutujte, ptejte se.

Kontaktujte nás
Máte dotaz nebo připomínku k webu nebo projektu? Můžete nám napsat na emailovou adresu info@exkuraci.cz nebo využijte kontaktní formulář.