Lída, 64 let, důchodkyně

skipmenu
ZAJÍMAVOSTI
Může exkuřák kouřit marihuanu?

Česko patří v Evropě k zemím s největším počtem uživatelů konopí. Není proto překvapením, že se na téměř každém našem semináři vyskytne dotaz, jak vyřešit situaci, kdy se dotyčný chce zbavit závislosti na cigaretách, ale zároveň nechce přestat s kouřením marihuany. marihuana

Vedlejší efekty tabákového průmyslu

Když se hovoří o kouření, mluví se především o závažných následcích, které se projevují na susenizdraví člověka. Méně se už hovoří o jiných než zdravotních problémech, které s sebou kouření přináší, jako například pasivní kouření, všudypřítomná agresivní reklama, lži nadnárodních tabákových společností, sociální vykořisťování třetího světa, atd.

Archív zajímavostí >

tomenu
<< Předchozí článekZpět na seznamDalší článek >>   Tisknout

První experimenty s cigaretou jsem měla už na základní škole, ale opravdu jsem začala kouřit až na střední, někdy kolem 15 a 16. Pak jsem se dost rozkouřila v práci, ale naštěstí jsem neměla moc velkou denní spotřebu. Zato když byl nějaký večírek nebo třeba Silvestr, tak to vím, že jsem s kamarádkou vykouřila i 40 za večer. O tom, že přestanu kouřit, jsem začala vážně uvažovat, když se v práci přestávalo kouřit a já musela počkat až na večer.

Přihlásila jsem se tedy na seminář a ten mi pomohl na první sezení. Bylo to překvapivě jednoduché. Prostě jsem si uvědomila, že je to zbytečný. Taky mi hodně pomohlo to soustředení na cigaretu. Teď už jsem tři roky bez cigaret a bez absťáků a i když vedle mě třeba někdo známý kouří, tak je mi to úplně jedno. Prostě už vím, že to k ničemu nepotřebuju.
 
(exkuřačka od dubna 2011, napsáno v srpnu 2015)
 

tomenu

Forum
Máte dotaz? Chcete se podělit o Váš kuřácký příběh? Přestali jste kouřit díky našemu semináři? Využijte naše fórum, diskutujte, ptejte se.

Kontaktujte nás
Máte dotaz nebo připomínku k webu nebo projektu? Můžete nám napsat na emailovou adresu info@exkuraci.cz nebo využijte kontaktní formulář.