Libuše 56 let, redaktorka

skipmenu
ZAJÍMAVOSTI
Může exkuřák kouřit marihuanu?

Česko patří v Evropě k zemím s největším počtem uživatelů konopí. Není proto překvapením, že se na téměř každém našem semináři vyskytne dotaz, jak vyřešit situaci, kdy se dotyčný chce zbavit závislosti na cigaretách, ale zároveň nechce přestat s kouřením marihuany. marihuana

Vedlejší efekty tabákového průmyslu

Když se hovoří o kouření, mluví se především o závažných následcích, které se projevují na susenizdraví člověka. Méně se už hovoří o jiných než zdravotních problémech, které s sebou kouření přináší, jako například pasivní kouření, všudypřítomná agresivní reklama, lži nadnárodních tabákových společností, sociální vykořisťování třetího světa, atd.

Archív zajímavostí >

tomenu
<< Předchozí článekZpět na seznamDalší článek >>   Tisknout

Šťastnou nekuřačkou jsem už 5 měsíců. Zatím jsem ve fázi, kdy to mám přesně spočítané, neboť to stále tak trochu považuju za neuvěřitelné. S různými „nutnými“ přestávkami (mateřství + všemožné krátkodobé pokusy o nekouření) jsem kouřila asi od 14 let, na plný pecky od 17.

O metodách přestávání kouření bych mohla napsat knihu. Vyzkoušela jsem i dva Rusy, českého paliče ucha (který byť se dušoval, že už léta nekouří, byl silně cítit kouřem), a ti všichni podle mě akorát vyhmátli základní fígl, totiž: ŽE KDYŽ UŽ NĚKDO NĚKAM KVŮLI NEKOUŘENÍ DOJDE, TAK JE DO ZNAČNÉ MÍRY ODHODLANÝ A JE TŘEBA HO V TOM UDRŽET (ale také v něm vyvolat dojem, že jsme to nějak zařídili!!!).

Martiny s Terezou s žádnými s kouzly a čárami nemají nic společného. Pracují jen s vědomým chováním, nic víc. Když se mě někdo ptá, co že mi řekly, že jsem (JÁ !) přestala kouřit, musím konstatovat, že nic, co bych nevěděla. Dokázaly ale postavit notoricky známá fakta do souvislostí, které si žádný „pravověrný“ kuřák nepřipustí. O kvalitě a tedy i úspěšnosti jejich práce vypovídá mimo jiné také garance vrácení peněz.

Happy end:
Jako společenský člověk jsem si nedokázala představit, že budu schopná trávit v kavárnách, vinárnách a jiných zařízeních čas s kuřáckými přáteli. Šlo to (od prvního dne) a jde to dál úplně bez problémů.

tomenu

Forum
Máte dotaz? Chcete se podělit o Váš kuřácký příběh? Přestali jste kouřit díky našemu semináři? Využijte naše fórum, diskutujte, ptejte se.

Kontaktujte nás
Máte dotaz nebo připomínku k webu nebo projektu? Můžete nám napsat na emailovou adresu info@exkuraci.cz nebo využijte kontaktní formulář.