Jurimír, 42 let, pracovník v tiskárně

skipmenu
ZAJÍMAVOSTI
Může exkuřák kouřit marihuanu?

Česko patří v Evropě k zemím s největším počtem uživatelů konopí. Není proto překvapením, že se na téměř každém našem semináři vyskytne dotaz, jak vyřešit situaci, kdy se dotyčný chce zbavit závislosti na cigaretách, ale zároveň nechce přestat s kouřením marihuany. marihuana

Vedlejší efekty tabákového průmyslu

Když se hovoří o kouření, mluví se především o závažných následcích, které se projevují na susenizdraví člověka. Méně se už hovoří o jiných než zdravotních problémech, které s sebou kouření přináší, jako například pasivní kouření, všudypřítomná agresivní reklama, lži nadnárodních tabákových společností, sociální vykořisťování třetího světa, atd.

Archív zajímavostí >

tomenu
<< Předchozí článekZpět na seznamDalší článek >>   Tisknout

Kouření jsem od mala upřímně nesnášel a vždycky tvrdil, že nikdy kouřit nebudu. Od osmi let jsem tvrdil, že se těším až budu velký a budu v hospodě pít pivo a hrát mariáš, ale kouřit, že nebudu nikdy.

V 17ti jsem byl v partě a v širokým okolí snad jedinej kdo nekouřil. No a pak mi při spaní venku dal ve spacáku kamarád do pusy zapálený cigáro, že mě to zahřeje. Zahřálo. Ten pohyb, když jsem se snažil vysypat upadnutý žhavý ze spacáku a dostat popel z oka, ten mne zahřál.

Pak jsem kouřil co pár dnů z frajeřiny s partou do konce prázdnin a ve škole už začal pravidelně a denně.

Na vojně už byla závislost taková, že jsem chodil na vycházku do města sbírat vajgly a pral se s ostatními o uklízení na štábu, kde byly v popelnících dlouhý nedopalky a většinu vojny kouřil tenhle vajglový tabák zabalený do novin. Hulil jsem 40-50 cigaret denně do 27mi let.

Ve 27mi letech jsem se rozhodl změnit život. Zahájil jsem třítýdenní hladovku a po jejím absolvování se z opilce, masožrouta, kuřáka a 120ti kilovýho nesportovce stal o 40kg lehčí vegetarián, abstinent a nekuřák.

Nekouřil jsem 13 let!!!

Kuřáky jsem nesnášel a nadával všem. Přestal chodit kamkoli kde se smělo kouřit a v přestal se stýkat se všemi, co kouřili (mimo kolegů v zaměstnání). Stal jsem se téměř militantním nekuřákem, který ten kouř opravdu upřímně nesnášel a nenáviděl.

Při jednom duchovním rituálu jsem se vracel do minulosti a pocítil potřebu si znovu vyřešit i tohle a zapálil jsem si při tom tehdy cigaretu. A byl jsme v tom znovu. Najednou jsem kouřit zase musel a do týdne byl na těch 40-50ti denně jako třináct let předtím.

Přestával jsem další tři roky.

Občas jsem přestal i na pár dní na vandru, ale po příchodu do civilizace jsem se celý třásl a mířil okamžitě do trafiky a na posezení vykouřil krabičku. Asi dva roky zpět jsem i fakt přestal. Opět na vandru, kde nebyla možnost si cigarety okamžitě pořídit. Dva dny jsem nespal a celou noc se klepal a potil a několikrát za sebou prohledal celý batoh jestli někde náhodou není trocha zapomenutého tabáku a do kusu papíru z novin balil suché listí na kterém jsem ležel...

Byla to poslední kapka. Předtím jsem přes půl roku neměl jediný den volna v práci (ani o víkendech) a nestíhal spát více jak 3-4 hodiny denně. Vysazením nikotinu se organismus i mysl zhroutily a v léčebně jsem znovu začal...

Pak jsem na FB uplně náhodou objevil skupinu exkuraci.cz

Pár měsíců jsem je měl v přátelích a vždy na mě vyskočilo, že bude kurs a já na něj nešel a pak jsem se jednou rozhodl, že ano a týden před konáním kursu se přihlásil a obsadil snad poslední uvolněné místo. Ještě v půlce semináře jsem si nedokázal představit, že bych přestal. Na konci semináře jsem típl poslední cigaretu a...
... a další si už nezapálil.

První dva tři dny mne trápila fyzická závislost. Teplota mi skákal od 35,6 do 38,2 a měnila se z hodiny na hodinu. Prostě jsem se hodinu klepal v zimnici a pak zas potil vedrem. Postupně se to ale uklidňovalo a HLAvNĚ! neměl jsem ani v tu chvíli vůbec chuť na cigaretu a problém s psychickou závislostí.

A tak to zůstalo. Nekouřím tři měsíce.

Vím, že si už nikdy nesmím dát ani jednu a popravdě mě to ani nijak neláká. Jsem bohatší a cítím se čistší.
Že kouří ostatní je mi fuk.

(exkuřák od ledna 2016)

logo-jurimir

tomenu

Forum
Máte dotaz? Chcete se podělit o Váš kuřácký příběh? Přestali jste kouřit díky našemu semináři? Využijte naše fórum, diskutujte, ptejte se.

Kontaktujte nás
Máte dotaz nebo připomínku k webu nebo projektu? Můžete nám napsat na emailovou adresu info@exkuraci.cz nebo využijte kontaktní formulář.