Reference absolventů semináře

skipmenu
ZAJÍMAVOSTI
Může exkuřák kouřit marihuanu?

Česko patří v Evropě k zemím s největším počtem uživatelů konopí. Není proto překvapením, že se na téměř každém našem semináři vyskytne dotaz, jak vyřešit situaci, kdy se dotyčný chce zbavit závislosti na cigaretách, ale zároveň nechce přestat s kouřením marihuany. marihuana

Vedlejší efekty tabákového průmyslu

Když se hovoří o kouření, mluví se především o závažných následcích, které se projevují na susenizdraví člověka. Méně se už hovoří o jiných než zdravotních problémech, které s sebou kouření přináší, jako například pasivní kouření, všudypřítomná agresivní reklama, lži nadnárodních tabákových společností, sociální vykořisťování třetího světa, atd.

Archív zajímavostí >

tomenu

 Přečtěte si také, jak odvykací období prožívají naši absolventi na diskusním fóru: http://forum.exkuraci.cz

Daniela, 29 let, hospodská

daniela-ctverecKdyž jsem poprvé narazila na stránky exkuraci.cz, vůbec jsem neměla v plánu přestat kouřit. Kouřila jsem od 13 kadžý celý den a nikdy jsem nezkoušela přestat ani kouření omezovat. Ale ty informace který jsem se na stránkách dozvěděla - když...

Jurimír, 42 let, pracovník v tiskárně

Kouření ctverec-jurimirjsem od mala upřímně nesnášel a vždycky tvrdil, že nikdy kouřit nebudu. Od osmi let jsem tvrdil, že se těším až budu velký a budu v hospodě pít pivo a hrát mariáš, ale kouřit, že nebudu nikdy. 

Zuzka, 32 let, Account Receivable

Dneska to jsou pctverec-zuzanařesně tři roky a tři měsíce, kdy jsem si zapálila svou poslední cigaretu. Občas mi to přijde, jako by to bylo včera a pak si uvědomím, že už je to vlastně pěkně dlouho a kolik věcí se za tu dobu změnilo. 

Lenka, 32 let, na mateřské dovolené

Dctverec-lenkane 26. 8 2012, tedy před třemi lety jsem absolvovala seminář „Jak přestat kouřit”. Od té doby nekouřím, celých 1122 dnů mého života bez obtěžujícího kouře, bez ničení vlastního zdraví a peněženky, a bez nesvobody dané závislostí.

Erik, 25 let, kontaktní pracovník

Pctverec-erikrvní cigaretu jsem měl na základce, ale pravidelným kuřákem jsem se stal až na střední. Čtvrťák, před maturitní stres, vztahy a takové ty věci, co řeší každý 18-letý člověk. Asi jsem tehdy hledal něco, co by mi pomohlo najít v sobě větší klid.

Lída, 64 let, důchodkyně

První experimenty s cigaretou jsem měla už na základní škole, ale opravdu jsem začala kouřit až na střední, někdy kolem 15 a 16. Pak jsem se dost rozkouřila v práci, ale naštěstí jsem neměla moc velkou denní spotřebu.

Danča, 28 let

Kouřit jsem začala ve svdanca-s-logemých 15 letech, jak jinak než z hlouposti. Začala jsem chodit na střední a abych se těšila na ranní cestu do školy, začala jsem kouřit a každé ráno jsem se těšila na cigaretu po cestě. Závislá jsem se stala téměř okamžitě.

Marta, 35 let, vědecká pracovnice

Poprvé jsem si zapálila cigaretu na základní škole. Byla jsem považovaná za šprtku a já přitom moc toužila kamarádit se s "rebelama". Pochopitelně, moje závislost na cigaretách nevznikla ze dne na den. Ani z měsíce na měsíc...

Libuše 56 let, redaktorka

Šťastnou nekuřačkou jsem už 5 měsíců. Zatím jsem ve fázi, kdy to mám přesně spočítané, neboť to stále tak trochu považuju za neuvěřitelné. S různými „nutnými“ přestávkami (mateřství + všemožné krátkodobé pokusy o nekouření) jsem kouřila asi od 14 let, na plný pecky od 17.

Helena S., dopis po půl roce

Zdravím obě dobré protikuřácké víly:)) Jenom vám chci poslat informaci o mé situaci: samozřejmě nekouřím!! Je to právě 6 měsíců od absolvování semináře (25.11.2012) a po cigaretě jsem nikdy nesáhla. Pravda, měla jsem několik krizových momentů, kdy mě myšlenka na cigaretu citelně popadla, ale...

Martin P. 24 let, masér

Zdravím všechny kuřáky, kterým už někde v hloubi mysli klíčí semínko vědomí o tom co kouření vlastně je. Rád bych jej touto zprávou trošku povzbudil k růstu. Do teď bylo zastíněno množstvím kouře a dušeno. Když toto semínko vyklíčilo ve mě, řekl jsem si: "Kouření mi nedělá dobře." To bylo první uvědomění...

Radka V. 33 let, účetní

Ahoj. :) Já patřím mezi ty, kteří kurzem prošli a všem „nenapravitelným“ kuřákům mohu jedině doporučit. :) Kouřila jsem 13 let – pravidelně, od rána do noci, vyzkoušela jsem mnoho způsobů jak přestat kouřit, ale nic nezabralo. Už jsem si vážně myslela, že budu kouřit do konce života. Na kurz jsem se přihlásila na doporučení kamaráda,...

Michal P. 28 let, projektový manažer

Jak jsem doopravdy zase možná přestal kouřit.

Jednou si takhle brousím – ač nerad, ale jako obvykle – po “Knize obličejů“ (jak daný server nazývá skvěle bláznivý pan Maryško ze skvěle bláznivého divadla Demago) a asi po patnácté se mi pod ruku připletl nějaký...

Lenka B. 26 let, nezávislá kosmetická poradkyně a vizážistka

Já se cítím fajn.. Nechápu, že jsem 10let kouřila a když jsem přestala, že jsem se zase k tomu vrátila.(během 10 let). Občas, když se necítím v pohodě.. nastane nějaká krize.. mám myšlenku, že bych si ulevila cigaretou, ale neudělám to.. Protože vím, díky vám, že mi nebude chutnat.. a zhoršila bych to tím..

tomenu

Forum
Máte dotaz? Chcete se podělit o Váš kuřácký příběh? Přestali jste kouřit díky našemu semináři? Využijte naše fórum, diskutujte, ptejte se.

Kontaktujte nás
Máte dotaz nebo připomínku k webu nebo projektu? Můžete nám napsat na emailovou adresu info@exkuraci.cz nebo využijte kontaktní formulář.