Srovnání kapacity plic kuřáka a nekuřáka

skipmenu
ZAJÍMAVOSTI
Může exkuřák kouřit marihuanu?

Česko patří v Evropě k zemím s největším počtem uživatelů konopí. Není proto překvapením, že se na téměř každém našem semináři vyskytne dotaz, jak vyřešit situaci, kdy se dotyčný chce zbavit závislosti na cigaretách, ale zároveň nechce přestat s kouřením marihuany. marihuana

Vedlejší efekty tabákového průmyslu

Když se hovoří o kouření, mluví se především o závažných následcích, které se projevují na susenizdraví člověka. Méně se už hovoří o jiných než zdravotních problémech, které s sebou kouření přináší, jako například pasivní kouření, všudypřítomná agresivní reklama, lži nadnárodních tabákových společností, sociální vykořisťování třetího světa, atd.

Archív zajímavostí >

tomenu

Většina kuřáků dneška si moc dobře uvědomuje, že cigarety škodí zdratiple-cigoví, ale zároveň se tuto skutečnost snaží nevnímat. Problém je v tom., že následky kouření bývají většinou skryté před našimi zraky, takže i když si všimneme, že naše kapacita plic už není, co bývala, nepřipadá nám to tak hrozné.

Změnit tuto letargii a poskytnout budíček všem kuřákům si klade za cíl experiment zachycený v této video-smyčce.

Zdroj: I fucking love science, Ilustrační obrázek: "Only The Last Time" Flickr, CC BY 2.0

tomenu

Forum
Máte dotaz? Chcete se podělit o Váš kuřácký příběh? Přestali jste kouřit díky našemu semináři? Využijte naše fórum, diskutujte, ptejte se.

Kontaktujte nás
Máte dotaz nebo připomínku k webu nebo projektu? Můžete nám napsat na emailovou adresu info@exkuraci.cz nebo využijte kontaktní formulář.