Napsali o nás

skipmenu
ZAJÍMAVOSTI
Může exkuřák kouřit marihuanu?

Česko patří v Evropě k zemím s největším počtem uživatelů konopí. Není proto překvapením, že se na téměř každém našem semináři vyskytne dotaz, jak vyřešit situaci, kdy se dotyčný chce zbavit závislosti na cigaretách, ale zároveň nechce přestat s kouřením marihuany. marihuana

Vedlejší efekty tabákového průmyslu

Když se hovoří o kouření, mluví se především o závažných následcích, které se projevují na susenizdraví člověka. Méně se už hovoří o jiných než zdravotních problémech, které s sebou kouření přináší, jako například pasivní kouření, všudypřítomná agresivní reklama, lži nadnárodních tabákových společností, sociální vykořisťování třetího světa, atd.

Archív zajímavostí >

tomenu

Kouření neničí jen lidské zdraví, ale nese s sebou i pokusy na zvířatech, říká Tereza Vandrovcová a radí, jak přestattereza-mozek

22. 3. 2016 Vegan.cz

Tereza Vandrovcová je v českých veganských kruzích známá hlavně jako autorka veganského webu Soucitne.cz a také jako spoluzakladatelka České veganské společnosti. Věnuje se aktivismu za práva zvířat, propaguje společensko – vědní obor Animal Studies, který zkoumá vztahy mezi lidmi a zvířaty a ten také vyučuje na Karlově univerzitě v Praze a Masarykově univerzitě v Brně. Tereza učí i sociální psychologii na UNYPu a je členkou odborné sekce ochrany zvířat Strany zelených. Co ale možná nevíte, je to, že je součástí projektu Exkuřáci a působí jako lektorka kurzů, které pomáhají lidem přestat s kouřením.

Tereza Vandrovcová: Pexkuraci-clanek-biorevueřestat kouřit musíte chtít! (pdf)

3. 4. 2015 Biorevue

Poprvé si zapálila ve třetí třídě a nikotinová závislost jí vydržela až do 26 let, kdy objevila speciální metodu při odvykání kouření. Ta je založena na tom, že kuřáky nestraší, ale objasňuje jim, že cigarety nepřinášejí šťastné požitky.

Tereza Vandrovcová z firmy Wealthy life Vás jednou provždy odnaučí kouřitzpravodaj-orez

2. 9. 2013 Pražský zpravodaj

PhDr. Tereza Vandrovcová (metodička a lektorka) - začala kouřit již ve 13 letech a na vysoké škole již bojovala se silnou závislostí. Na vlastní kůži vyzkoušela mnoho různých metod (náhradní nikotinovou terapii, hypnózu), ale spolehlivě u ní zafungoval až kognitivně-behaviorální přístup, díky kterému přestala kouřit ze dne na den, bez mučivých abstinenčních příznaků. Zde je můj rozhovor s ní.

Zuzana Musálková: Jak jsem přestala kouřit. Snad (pdf)

20. 10. 2012 Magazín deníku Právo

Redaktorka deníku Právo vyzkoušela, jaké to je, přestávat kouřit – a dnes již i to, jaké to je, být exkuřákem. V pětistránkové reportáži se dozvíte, jak to vnímá kuřák, který na náš seminář přišel ze zvědavosti, pouze otevřen myšlence „dnes přestanu s cigaretami“. Článek vyšel také na Novinkách.

Celý článek v pdf můžete stáhnout zde nebo online zde.

novinky

Jak jsem se odnaučila kouřit aneb Která metoda

funguje nejlépe

29. 10. 2012 Novinky.cz

Moje kamarádka kouří. Stejně jako já. Když byla před pár měsíci v New Yorku, zapálila si na ulici a kolemjdoucí na ni plivl. U nás je zatím klima vůči tomuto trendu daleko shovívavější. Pokračování zde

Pomáhají měnit kuřáky na šťastné exkuřáky

5. 2. 2013 Haló novinyhalo-noviny

Ač nekuřačka, prožila jsem s desítkou mladých lidí ve věku od 20 do 35 let jednu prosincovou sobotu, abych »tomu přišla na kloub«. Metoda je totiž vskutku úspěšná, soudě aspoň podle ohlasů na stránkách www.exkuraci.cz.

Diagnózy« účastníků byly zřejmé. Norbert: kouří 30-40 cigaret denně, musí kouřit i v noci. Tomáš: po ránu cítí bolest na prsou. Iveta: denně konfrontována svým malým synkem, který jí říká: »Maminko, dokouři, jdeme si hrát!« Pokračování zde.

tomenu

Forum
Máte dotaz? Chcete se podělit o Váš kuřácký příběh? Přestali jste kouřit díky našemu semináři? Využijte naše fórum, diskutujte, ptejte se.

Kontaktujte nás
Máte dotaz nebo připomínku k webu nebo projektu? Můžete nám napsat na emailovou adresu info@exkuraci.cz nebo využijte kontaktní formulář.